The official site of the Western Dakota Association

Next Match: Neutral

Friday, Oct. 13-14

ND State Individual Tournament


Minot 6, Jamestown 3
Sept. 7, 2017, 4:15 p.m .CT
Bolliinger Courts, Jamestown, N.D..

Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Connor Templeton, 7-5, 6-1; 2. Mason Diehl, M, over Baylee Hatlewick, 6-4, 6-4; 3. Charlie Wentz, M, Cole Bennion, 6-0, 6-3; 4. Ryder Lunzman, J, over Peyton Huss, 6-3, 6-7 (2), 6-4; 5. Zach Diehl, M, over Kaden Williams, 6-1, 6-4; 6. Rory Taney, M, over Isaac Mimong, 6-2, 2-6, 6-3
Doubles: 1. Mullowney-Hatlewick, J, over Templeton-M. Diehl, 2-6, 6-2, 6-3; 2. Wentz-Huss, M, over Bennion-Lunzman, 6-2, 3-6, 6-3; 3. Z. Diehl-Gage Jaeger, M, over Williams-Mimong, 7-5, 6-4
Notes: It was Minot’s first WDA dual of the season…Minot won four of six singles matches.
Records: Minot, 5-1 Overall; 1-0 WDA; Jamestown, 3-3 Overall; 0-2 WDA


2017 Varsity Schedule/Results

​​​​​​​​Proud Sponsors of

Jamestown Athletics and the WDA

Team Leaders (As of Sept. 25)

Singles Wins: 3, R. Lunzman, C. Mullowney, C. Bennion,

Doubles Wins: 3,C. Mullowney-B. Hatlewick,


(WDA dual matches)


​​Overall: 11-7 / Conference: 3-3       Home: 2-4 / Away: 4-0 / Neutral: 5-3


ND Individual Tournament
Oct. 13-14, 2017, 10 a.m.,
Choice Health Fitness Center, Grand Forks, N.D.

Singles Tournament
Championship
Davis Lawley, Fargo South, over Michael Janes, Legacy, 6-1, 6-0
Third Place
Joe Beske, West Fargo, over Logan Sandberg, GF Central, 7-6 (1), 6-4
Fifth Place
Kareem Kamel, Fargo Davies, over Bradley Moylan, Legacy, 7-5, 6-4

Doubles Tournament
Championship
Kaden Johnson-Gavin Loscheider, GF Red River, over Geoffrey Youngs-Max Olson, Fargo South, 1-6, 6-1, 7-6 (6)
Third Place
Jack Lindgren-Stefan Curic, GF Red River, over Finnian O’Donnell-Jonah Jelinski, Fargo Shanley, 6-3, 2-6, 6-3
Fifth Place
James Votava-Gary Wu, GF Central, over Joe Wegner-Robert Modin, Legacy, over 6-4, 3-6, 6-2

Jamestown results
Singles
Connor Mullowney, 2-2
Baylee Hatlewick, 0-2
Doubles
Cole Bennion-Ryder Lunzman, 0-2



Minot Duals
Aug. 25, 2017
Hammond Park, Minot, N.D.

Legacy 4, Jamestown 1
Singles:
1. Michael Janes, L, over Connor Mullowney, 6-3, 6-2; 2. Joe Wegner, L, over Ryder Pringle, 6-3, 6-4; 3. Bailey Hatlewick, J, over Jay Moylan, 4-6, 6-4, 6-3
Doubles: 1. Bradley Moylan-Justice McMahon, L, over Cole Bennion-Ryan Lunzman, 6-3, 6-2; 2. Robert Modin-Paxton Miller, L, over Isaac Mimong-Caden Williams, 6-3, 6-0
Notes: The match was part of the Minot non-conference dual series
Records: Legacy, 1-0 Overall; 0-0 WDA; Jamestown, 0-1 Overall; 0-0 WDA

Jamestown 3, Century 2
Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Ronak Kumar, 3-6, 7-5, 6-0; 2. Mason Pitcher, C, over Ryder Pringle, 6-0, 6-1; 3. Bailey Hatlewick, J, over Bryce Everson, 6-3, 6-2
Doubles: 1. Cole Bennion-Ryder Lunzman, J, over Andrew Peterson-Corey Rennich, 7-5, 6-2; 2. Jackson Data-Ben Straible, C, over Isaac Mimong-Kaden Williams, 6-4, 3-6, 7-5
Notes: The match was part of the Minot non-conference dual series
Records: Century, 0-2 Overall; 0-0 WDA; Jamestown, 1-1 Overall; 0-0 WDA

Jamestown 5, Mandan 0
Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Coby Wolf, 6-1, 6-0; 2. Ryder Pringle, J, over Trevor Elijah, 6-0, 6-0; 3. Baylee Hatlewick, J, over Braden Ressler, 6-1, 6-1
Doubles: 1. Cole Bennion-Ryder Lunzman, J, over Ben Gartner-David Hoffman, 6-3, 7-6 (7); 2. Isaac Mimong-Kaden Williams, J, over Kamdin Sedivec-Brady Helbling, 7-5, 7-6 (6)
Notes: The match was part of the Minot non-conference dual series
Records: Jamestown, 2-1 Overall; 0-0 WDA; Mandan, 0-3 Overall; 0-0 WDA


Jamestown 5, Valley City 4 (nc)
Sept. 5, 2017, 4:15 p.m .CT
Bolliinger Courts, Jamestown, N.D..

Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Riley Miller, 6-1, 6-2; 2. Liam Williams, VC, over Ryder Pringle, forfeit due to injury; 3. Baylee Hatlewick, J, over Collin White, 6-1, 6-2; 4. Cole Bennion, J, over Jack Ingstad, 6-7, 6-4, 6-3; 5. Zach Baumgartner, VC, over Ryder Lunzman, 6-4, 6-1; 6. Blake Triebold, VC over Isaac Mimong, 6-4, 6-1
Doubles: 1. Miller-Hatlewick, VC, over Mullowney-Bennion, 7-6, 6-3; 2. Hatlewick-Lunzman, J, over White-Ingstad, 5-7, 6-3, 6-; 3. Kaden Williams-Mimong, J, over Baumgartner-Trevor White, 6-3, 6-4
Notes: Jamestown picked up its third non-conf. match of the season…Blue Jay’s Ryder Pringle suffered an injury and could not finish his match.
Records: Jamestown, 3-2 Overall; 0-1 WDA


Jamestown 9, Mandan 0
Sept. 21, 2017 4:15 p.m.
Mandan Middle School Courts, Mandan, N.D.

Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Ben Gartner, 6-1, 6-1; 2. Baylee Hatlewick, J, over David Hoffman, 6- 6-2; 3. Cole Bennion, J over Kamdin Sedivec, 6-2, 6-3; 4. Ryder Lunzman, J, over Coby Wolf, 6-2, 6-1; 5. Kaden Williams, J, over Trevor Elijah, 6-1, 6-4; 6. Isaac Mimong, J, over Braden Ressler, 6-1, 6-1
Doubles: 1. C. Mullowney-B. Hatlewick, J, over Hoffman-Sedivec, 6-4, 6-2; 2. C. Bennion-R. Lunzman, J, over B. Gartner-B. Ressler, 6-2, 6-3; 3. K. Williams-I. Mimong, J, over T. Elijah-Brady Helbling, 7-5, 6-0
Notes: Jamestown is 2-0 against Mandan this season…All nine matches were completed in straight sets.
Records: Jamestown, 7-4 Overall; 2-2 WDA; Mandan, 2-10 Overall; 1-3 WDA

Legacy 8, Jamestown 1
Aug. 29, 2017, 4:15 p.m .CT
Bolliinger Courts, Jamestown, N.D..

Singles:
1. Michael Janes, L, over Connor Mullowney, 6-1, 6-1; 2. Bradley Moylan, L, over Ryder Pringle, 6-3, 6-3; 3. Joe Wegner, L, over Baylee Hatlewick, 6-1, 7-5; 4. Cole Bennion, J, over Justice McMahon, 6-0, 6-1; 5. Sean Joyce, L, over Ryder Lunzman, 6-4, 6-0; 6. Robert Modin, L, over Isaac Mimong, 6-2, 6-2
Doubles: 1. Janes-Moylan, L, over Mullowney-Pringle, 6-0, 6-1; 2. Wegner-Modin, L, over Bennion-Lunzman, 6-3, 6-1; 3. McMahon-Paxton Miller, L, over Hatlewick-Mimong, 6-2, 4-6, 11-9
Notes: it was the WDA dual opener for both teams...Just on match needed three sets to compete…Legacy went 5-1 in singles play
Records: Legacy, 4-0 Overall; 1-0 WDA; Jamestown, 2-2 Overall; 0-1 WDA


West Region Dual Tournament
Oct. 5, 2017, 10 a.m., Bismarck, N.D.

Quarterfinals
Jamestown 3, Williston 2
Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Rhys Enget, 6-1, 6-3; 2. Baylee Hatlewick, J, over Matt Richter, 6-3, 6-2; 3. Parker Krom, W, over Ryder Lunzman, 6-0, 3-6, 7-6 (3)
Doubles:
1. Matt Jorgenson-Parker Rude, W, over Cole Bennion-Ryder Pringle, 2-6, 6-2, 7-5; 2. Isaac Mimong-Kaden Williams, J, over Hayden Kemp-Jake Donenr, 4-6, 6-3, 7-6 (7)

Semifinals
Minot 4, Jamestown 1
Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Mason Diehl, 6-4, 6-2; 2. Charlie Wentz, M, over Baylee Hatlewick, 6-0, 6-2; 3. Rory Taney, M, over Ryder Pringle, 6-3, 7-5
Doubles:
1. Connor Templeton-Peyton Huss, M, over Cole Bennion-Ryder Lunzman, 6-1, 6-4; 2. Zach Diehl-Gage Jaeger, M, over Isaac Mimong-Kaden Williams, 7-5, 6-1

State Qualifiers
Jamestown 4, Mandan 1
Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Trevor Elijah, 6-0, 6-0; 2. Baylee Hatlewick, J, over Braden Ressler, 6-0,6 -0; 3. Ryder Lunzman, J, over Brady Helbling, 6-2, 6-0
Doubles: 1. Ben Gartner-Kamdin Sedivec, M, over Cole Bennion-Ryder Pringle, 7-5, 7-5; 2. Isaac Mimong-Kaden Williams, J, over Davis Hoffman-Coby Wolf, 6-3, 6-3
Notes: Legacy, Minot, Century and Jamestown qualified for the state dual tournament…Legacy won its third straight West Region dual tournament…Jamestown qualified for a third straight year.

Jamestown Blue Jays Boys' Tennis

Head Coach:Ryan Iliff

2016 Season: 7-9 Overall; 3-3 WDA (4th)

2016 West Region Tournament Finish: 4th

2016 State Tournament Finish: Did Not Place

WDA championships: 1 (2015)

State championships: None

Home Court: Bollinger Courts

Jamestown boys' tennis website

WDA Year-by-Year Results

WDA Tennis Main Page


2017 Schedule

Date/Time
Opponent
W/L
Score
Record
Aug. 25 / 10:30 a.m.
Legacy, Century, Mandan (nc)
LWW
1-4, 3-2, 5-0
2-1
Aug. 26/ 9 a.m.
Minot Round Robin

3rd

Aug. 29/4:15 p.m.
LEGACY
L
1-8
2-2
Sept. 5/4:15 p.m.
VALLEY CITY (nc)
W
5-4
3-2
Sept. 7/4:15 p.m.
MINOT
L
3-6
3-3
Sept. 8/4 p.m.
@West Fargo (nc)
W
3-2
4-3
Sept. 9/9 a.m.
WF Sheyenne Invite

T10th

Sept. 12/4:15 p.m.
BISMARCK HIGH
W
9-0
5-3
Sept. 16/3:30 p.m.
WF SHEYENNE (nc)
L
2-7
5-4
Sept. 19/4:15 p.m.
@Bismarck High (nc)
W
5-0
6-4
Sept. 21/4:15 p.m.
@Mandan
W
9-0
7-4
Sept. 29/4:15 p.m.
CENTURY
L
4-5
7-5
Sept. 30/2 p.m .
@Williston
W
5-4
8-5
Oct. 5/10 a.m.
#Williston
W
3-2
9-5
Oct. 5/1 p.m.
##Minot
L
1-4
9-6
Oct. 5/4 p.m.
! Mandan
W
4-1
10-6
Oct. 12/10 a.m.
$ GF Red River
L
1-4
10-7
Oct. 12/1 p.m.
% Minot
L
1-4
10-8




















$ ND State Quarterfinal % ND State Consolation

2017 Record​​

West Region Individual Tournament
Oct. 6-7 2017, 10 a.m., Bismarck, N.D.
Bismarck, N.D.

Singles Tournament
State Qualifier Seeds:
1. M. Janes, Legacy; 2. B. Moylan, Legacy; 3. Connor Mullowney, Jamestown; 4. Charlie Wentz, Minot; 5. Baylee Hatlewick, Jamestown; 6. Matt Richter, Williston; 7. Rory Taney, Minot; 8. Sean Joyce, Legacy

First Round
Brady Helbing, Mandan, over Tyler Olson, BHS, 6-2, 6-4
Peyton Huss, Minot, over Mason Haugenoe, Williston, 6-3, 6-1
Ryder Pringle, Jamestown, over Makai Ogoshi, BHS, 6-1, 6-2
Jackson Data, Century, over Trevor Elija, Mandan, 6-2, 6-4
Korey Rennich, Century over Parker Rude, Williston, 6-4, 6-4
Matt Richter, Williston, over Andrew Peterson, Century, 6-0, 6-4

First Round
Michael Janes, Legacy, over Rory Taney, Minot, 6-0, 6-0
Sean Joyce, Legacy, over B. Helbling, Mandan, 6-1, 6-0
Baylee Hatlewick, Jamestown, over P. Huss, Minot, 6-2, 4-6, 6-0
Charlie Wentz, Minot, over R. Pringle, Jamestown, 6-2, 6-0
Matt Richter, Williston, over Andrew Peterson, Century, 6-0, 6-4
Ben Gartner, Mandan, over K. Rennich, Century, 6-2, 6-1
Bradley Moylan, Legacy, over Noah Fettig, BHS, 6-0, 6-2
Consolation
A Peterson, Century, over T. Olson, BHS, 6-4, 6-1
K. Rennich, Century, over M. Haugenoe, Williston, 6-0, 6-0
N. Fettig, BHS, over M. Ogoshi, BHS, 6-0, 7-6 (3)
R. Taney, Minot, over T. Elijah, Mandan, 6-1, 6-0
P. Huss, Minot, over P. Rude, Williston, 7-5, 2-6, 6-4

Consolation Round 2
R. Pringle, Jamestown, over P. Huss, 6-2, 6-2
R. Taney, Minot, over B. Helbling, Mandan, 6-2, 6-3
K. Rennich, Century, over N. Fettig, 7-5, 6-0
A. Peterson, Century, over J. Data, Century, 6-4, 6-1

Consolation Round 3
B. Hatlewick, Jamestown, over S. Joyce, Legacy, 6-3, 6-3
M. Richter, Williston, over R. Taney, Minot, 7-6, 6-4

Quarterfinals
M. Janes, Legacy, over S. Joyce, Legacy, 6-1, 6-1
C. Wentz, Minot, over B. Hatlewick, Jamestown, 6-1, 4-6, 6-2
C. Mullowney, Jamestown, over M. Richter, Williston, 6-2, 6-1
B. Moylan Legacy, over B. Gartner, Mandan, 6-1, 6-3

Semifinals
M. Janes, Legacy, over C. Wentz, Minot, 6-1, 6-0
B. Moylan, Legacy, over C. Mullowney, Jamestown, 1-6 6-1, 6-0
Seventh Place
R. Taney, Minot, over S. Joyce, Legacy, 6-3, 6-4
Fifth Place
B. Hatlewick, Jamestown, over M. Richter, 3-6, 6-4, 6-1
Third Place
C. Mullowney, Jamestown, over C. Wentz, Minot, 6-3, 5-7, 6-0
Championship
M. Janes, Legacy, over B. Moylan, Legacy, 6-0, 6-0

Doubles Tournament
State Qualifier Seeds:
1. Ronak Kumar-Mason Pitcher, Century; 2. Connor Templeton-Mason Diehl, Minot; 3. Joe Wegner-Robert Modin, Legacy; 4. Rhys Enget-P. Krom, Williston; 5. Cole Bennion-Ryder Lunzman, Jamestown; 6. Bryce Everson-Colton Schulte, Century; 7. Paxton Miller-Jay Moylan, Legacy; 8. Lucas Schell-Calvin Karalus, Bismarck High

First Round
Bryce Everson-Colton Schulte, Century, over Lucas Schell-Calvin Karalus, BHS, 6-2, 6-2
Paxton Miller-Jay Moylan, Legacy, over Zach Diehl-Gage Jaeger, Minot, 6-3, 7-6 (3)
Joe Wegner-Robert Modin, Legacy, over Matt Jorgenson-Larry Smith, Williston, 6-2, 6-1
Rhys Enget-Parker Krom, Williston, over Adam Vasichek-Isaiah Koch, BHS, 6-0-6-0
Cole Bennion-Ryder Lunzman, Jamestown, Coby Wolf-Braden Ressler, 6-2, 6-1
Isaac Mimong-Kaden Williams, Jamestown, over David Hoffman-Kamdin Sedivec, Mandan, 2-6, 6-3, 7-6 (5)

Quarterfinals
Ronak Kumar-Mason Pitcher, Century, over B. Everson-C. Schulte, 6-1, 6-3
J. Wegner-Robert Modin, Legacy, over P. Miller-J. Moylan, 6-1, 6-1
R. Enget-P. Krom, Williston, over C. Bennion-R. Lunzman, 6-2, 6-1
C. Templeton-M. Diehl, Minot, over I. Mimong-K. Williams, Jamestown, 6-4, 6-0
Semifinals
R. Kumar-M. Pitcher, Century, over J. Wegner-R. Modin, Legacy, 7-6 (4), 6-2
C. Templeton-M. Diel, Minot, over R. Enget-P. Krom, 6-4, 6-1
Consolation Round 1
Z. Diehl-G. Jaeger, Minot, over M. Jorgenson-L. Smith, Willilston, 6-4, 6-4
C. Wolf-B. Ressler, Mandan, over A. Vasichek-I. Koch, BHS, 2-6, 6-4, 6-2
Consolation Round 2
L. Schell-C. Karalus, BHS, over I. Mimong-K. Williams, Jamestown, 6-4, 3-6, 6-1
C. Bennion-R. Lunzman, Jamestown, over Z. Diehl-G. Jaeger, Minot, 6-4, 6-4
P. Miller-J. Moylan, Legacy, over C. Wolf-B. Ressler, Mandan, 2-6, 6-4, 6-2
B. Everson-C. Schulte, Century, over D. Hoffman-K. Sedivec, Mandan, 6-1, 6-2
Seventh Place
P. Miller-J. Moylan, Legacy, over L. Schell-Calvin-Karalus, BHS, 6-2, 4-6, 6-1
Fifth Place
C. Bennion-R. Lunzman, Jamestown over B. Everson-C. Schulte, Century, 2-6, 7-6 (9), 6-4
Third Place
J. Wegner-R. Modin, Legacy, over R. Enget-P. Krom, Williston, 7-6 (4), 6-2
Championship
R. Kumar-M. Pitcher, Century, over C. Templeton-M. Diehl, Minot, 6-4, 6-1
Notes:
Legacy led the way with five singles/doubles players earning all-WDA honors...Century's Dan Keith is coach of the year...Ronak Kumar, Century; Bradley Moylan, Legacy; Charie Wentz, Minot; Connor Mullowney, Jamestown are region athlete of the year nominees

ND Dual Tournament
Oct. 12, 2017, 10 a.m., Bismarck, N.D.
Choice Health Fitness Center, Grand Forks, N.D.

Quarterfinals
GF Red River 4, Jamestown 1
Singles:
1. Kaden Johnson, GFRR, over Connor Mullowney, 6-7 (4), 7-6 (8), 6-1; 2. Jack Lindgren, GFRR, over Ryder Pringle, 6-0, 6-1; 3. Sam Rath, GFRR, over Kaden Williams, 6-0, 6-0
Doubles:
1. Gavin Loscheider-Stefan Curic, GFRR, over Cole Bennion-Ryder Lunzman, 6-1, 6-2; 2. Baylee Hatlewick-Isaac Mimong, J, over Adam Durrani-Mason Salquist, 6-3, 6-4
Consolation
Minot 4, Jamestown 1
Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Mason Diehl, 6—1, 6-0; 2. Charlie Wentz, M, over Ryder Pringle, 6-1, 6-1; 3. Rory Taney, M, over Ryder Lunzman, 6-1, 6-0
Doubles:
1. Connor Templeton-Peyton Huss, M, over Baylee Hatlewick-Isaac Mimong, 3-6, 7-5, 6-2; 2. Zach Diehl-Gage Jaeger, M, over Cole Bennion-Kaden Williams, 6-0, 6-3

Notes: Jamestown ended its season with the consolation loss…Minot advanced to the fifth place match…The Magi defeated Jamestown for a third time.
Records:
Jamestown, 10-8 Overall; 3-3 WDA; Minot 13-5 Overall; 5-1 WDA


Jamestown 9, Bismarck High 0
Sept. 12, 2017, 4:15 p.m. CT
Bollinger Courts, Jamestown, N.D.

Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Noah Fettig, 6-0, 6-0; 2. Baylee Hatlewick, J, over Lucas Schell, 6-2, 6-0; 3. Cole Bennion, J, over Calvin Karlaus, 6-2, 6-1; 4. Ryder Lunzman, J, over Tyler Olson, 6-1, 6-2; 5. Kaden Williams, J, over Adam Vasichek, 6-1, 6-3; 6. Isaac Mimong, J, over Isaiah Koch, 6-2, 6-1
Doubles: 1. Mullowney-Hatlewick, J, over Schell-Karalus, 6-2, 6-2; 2. Bennion-Lunzman, J, over Fettig-Olson, 6-4, 6-1; 3. Williams-Mimong, J, over Koch-Makai Ogosh, 6-1, 6-1
Notes: Jamestown picked up its first WDA dual…The Blue Jays won all nine matches in straight sets.
Records: Bismarck High, 0-5 Overall; 0-2 WDA; Jamestown, 5-3 Overall; 1-2 WDA


Century 5, Jamestown 4
Sept. 29, 2017, 4:15 p.m. CT
Bollinger Courts, Jamestown, N.D.

Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Ronak Kumar, 6-2, 7-6; 2. Mason Pitcher, C, over Baylee Hatlewick, 7-5, 6-3; 3. Cole Bennion, J, over Bryce Everson, 7-6 (4), 6-4; 4. Ryder Lunzman, J, over Jackson Data, 6-3, 6-4; 5. Andrew Peterson, C, over Isaac Mimong, 6-0, 6-1; 6. Colton Schulte, C, over Kaden Williams, 6-2, 6-1
Doubles: 1. R. Kumar-M. Pitcher, C, over C. Mullowney-B. Hatlewick, 6-1, 6-3; 2. C. Bennion-R. Lunzman, J, over J. Data-A. Peterson, 6-3, 6-4; 3. B. Everson-C. Schulte, C, over I. Mimong-K. Williams, 6-2, 6-2
Notes: Century won its third straight WDA match.
Records: Century, 8-10 Overall; 4-2 WDA; Jamestown, 7-5 Overall; 2-3 WDA

Jamestown 5, Williston 4
Sept. 30, 2017 2 p.m. CT
Davidson Courts, Williston, N.D.

Singles:
1. Connor Mullowney, J, over Rhys Enget, 7-5, 6-3; 2. Matt Richter, W, over Baylee Hatlewick, 6-3, 5-7, 10-8; 3. Parker Krom, W, over Cole Bennion, 5-7, 6-1, 6-4; 4. Ryder Lunzman, J, over Hayden Kemp, 6-1, 4-6, 6-0; 5. Isaac Mimong, J, over Matt Jorgenson, 6-3, 6-1; 6. Parker Rude, W, over Kaden Williams, 6-1, 6-4
Doubles: 1. C. Mullowney-B. Hatlewick, J, over R. Enget-P. Krom, 7-5, 6-4; 2. M. Richter-H. Kemp, W, over C. Bennion-R. Lunzman, 6-3, 6-4; 3. I. Mimong-K. Williams, J, over M. Jorgenson-P. Ruder, 6-4, 6-3
Notes: The win clinched the No. 4 seed in next week’s West Region Tournament for Jamestown…The Blue Jays won two of three doubles matches.
Records: Jamestown, 8-5 Overall; 3-3 WDA; Williston, 7-7 Overall; 3-3 WDA